Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası

Hollanda seyahat sağlık sigortası Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlem zorunlulukları kapsamında da yaptırılması gereken bir sigorta türüdür.

Hollanda, Schengen anlaşmasını uygulayan ülkeler arasında yer almaktadır. Schengen vize başvurusunda bulunacak Türk vatandaşlarının başvurularında vermesi etmesi gereken evrakların en mühim belgelerinden biri seyahat sağlık sigortasıdır.

Hollanda ya da diğer Schengen vize başvurularında eksiksiz evrak ile başvuru yapılmasının dışında, poliçenin de belirlenen şart ve usullere uygun olarak düzenlenmesi gerekmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası belli kurallara, güncel uygulamaları karşılayacak nitelikte hazırlanmalıdır. Schengen seyahat sigortası şartlarını ve ülkenin güncel uygulamalarına hakim olmayan poliçeler sebebiyle Hollanda vize başvurunuz geçersiz sayılabilir. Seyahat sağlık sigortası kişi adına tanımlanırken dikkatli olunmalıdır ve mümkünse danışman yardımı alınmalıdır.

Yurt dışı seyahat sigortası, gidilecek ülkenin güncel değişimlerine göre farklı kurallar gözetebilir. Schengen ülkelerinde poliçeler için belli sınırlamalar getirilmiş ve bu şartlara uyularak poliçenin tamamlanması beklenmektedir. Her ülkenin teminat miktarları veya güncel sosyal durumuna göre poliçe şartları farklılaşmaktadır. Schengen ülkelerinin zorunlu seyahat sigortası poliçe prensipleri aynı görünse de sosyal yaşamı etkileyen Covid-19 salgını sebebiyle bu ülkeler de ek şartlar getirebilmektedir.

Schengen seyahat sigortası şartlarını öğrenmek için mutlaka danışmanınızdan bilgi almalı gideceğiniz Scengen ülkesine göre poliçenizi hazırlatmalısınız. Geçerli şartlarda hazırlanmış bir Schengen vizesi seyahat sigortası yalnızca Hollanda’da değil, sigortanın tarih aralığı boyunca Schengen ülkelerinde de geçerli olmaktadır.

Hollanda seyahat sağlık sigortası düzenlenirken dikkat edilmesi hususlar hakkında detaylı bilgiye makalemizin devamından ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vatandaşlarına Seyahat Sağlık Sigortası

Hollanda vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası Türkiye vatandaşlarına düzenlenen seyahat sağlık sigortası ile benzerlik göstermektedir.

Türkiye’ye gelecek Hollanda vatandaşları için turist koruma ve destek sigortası adıyla pandemi şartlarını da kapsayan sigorta hizmetleri bulunmaktadır. Turist koruma sigortası olarak bilinen poliçeler Covid-19 teminatlı sigorta kategorisi arasında yer almaktadır. Türkiye’ye gelen yabancıların koronavirüs sebebiyle hastalanması durumunda tedavisinin karşılanması ya da karantina masraflarının yerine getirilmesi gibi teminatlar yer almaktadır.

Hollanda ya da Türkiye ziyaretlerinde hazırlanan seyahat sağlık sigortası düzenlenmesindeki amaç karşılaşılabilecek aksiliklere yolcuyu korumaktır. Zorunlu seyahat sigortası kapsamı dışında kalan isteğe göre poliçeye tanımlatılan ek paketlerle de pasaport ve bagaj koruması yaptırabilirsiniz.

Dünyanın alışmış olduğu tüm kriterleri değiştiren pandemi süreci  yurt dışı seyahat sigortasına da bazı düzenlemeler getirmiştir. Bu değişikle Türkiye’ye diğer ülke vatandaşlarının karşılaşabileceği Covid-19 riskine bağlı hastalanmaya yönelik standart oluşturulmuştur.  Covid-19 teminatlı sigorta ile Hollanda ya da Türkiye’ye seyahat eden kişilerin tüm ülke ziyareti güvence altına alınmıştır.

Hollanda vatandaşlarına Türkiye ziyaretlerinden dolayı seyahat sağlık sigortası yapılırken seyahat süresi net olarak işlenmelidir ve uluslararası seyahat şartlarının tamamını karşılamalıdır. Hollanda vatandaşlarının Türkiye’ye gerçekleştirdikleri turistik  ziyaretlerinde vize muafiyeti bulunmaktadır. Vize şartı olmaksızın tüm ziyaretçilerin seyahat sağlık sigortası ile ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.

Hollanda Vatandaşlarına Seyahat Sağlık Sigortası ziyaret anında yaşanacak hastalık, yaralanma veya kaza gibi durumlarda giderlerin karşılanmasına yönelik hazırlanmaktadır.

Hollanda Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Hollanda Seyahat Sigortası düzenlenirken öncelikle Konsolosluk nezdinde kabul gören kuralların poliçede karşılığının sağlanması gerekecektir. Dönemsel olarak güncellenen şartların kontrolüyle birlikte teslim edilmeyen poliçeler ne yazık ki vize başvuru sürecini de olumsuz etkileyebilmektedir.

Yurt dışı seyahat sigortası Hollanda ziyaretinizin süresine göre bir gün veya  bir sene olarak tanımlanabilmektedir. Hollanda ve diğer Schengen ülkeleri için teminat asgari 30.000 Euro olarak sınırlandırılmıştır.

Seyahat sağlık sigortası poliçesi kişiye has düzenlenir. Devredilemez ve tek bir poliçe aile fertleri için tanımlanamaz. Sigorta formları, el yazısı ile doldurulmamalı online sistem üzerinden girişler yapılmalıdır. Kopyası alınan poliçe yetkili acente tarafından kaşelenerek imzalanır ve başvuru sahibine teslim edilir. Evrakınızda yapacağınız yanlış ya da eksik vize başvuru dosyanızı etkileyeceği için muhakkak kontrol edilerek Hollanda Konsolosluk sistemine girilmelidir.

Ayrıca, Hollanda seyahatinizde evrakınızın yanınızda olması gerekecektir.  Sınır görevlilerinin kontrollerinde evrakı görmek istemesi olası bir uygulama olarak karşınıza çıkabilir.

Online seyahat sigortası, başvuru yapacak olan kişinin beyan ettiği bilgilerin poliçe formuna girişi, seyahat süresinin tanımlanması varsa ek teminatların eklenmesi ile tamamlanacaktır. Belirlenen zorunlu kurallar dahilinde hesaplanan en uygun seyahat sağlık sigortası ücreti ödenmeli ve evrak aslı teslim alınmalıdır.

Schengen seyahat sigortası ile yalnızca Hollanda’ya değil diğer Schengen ülkelerine de seyahat edilebilmektedir. Bu sebeple sık sık seyahat eden kişinin, uzun vadeli seyahatlerini de kapsayan Hollanda seyahat sağlık sigortası yaptırması daha avantajlı olacaktır.

Schengen seyahat sigortası 30.000 Euro teminatlı olarak seyahat eden 0-75 yaş aralığındaki herkes düzenlenebilmektedir. Hollanda Seyahat Sigortası ya da Schengen sigorta poliçesi düzenlenirken süre aralığı vize evraklarınızla örtüşür olarak hazırlanmalıdır.

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Süresi

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Süresi belirlenirken Hollanda ya da Türkiye’de geçirilecek zaman yani ziyaret süresi dikkate alınmalıdır.

Seyahat sağlık sigortası 1 gün ve 1 sene arasında düzenlenmektedir. Vize başvurusunda teslim edilen evraklar, birbirini teyit özelliği taşıdığından evraklarınızdaki tüm seyahat planı tarihlerinin uyumlu olması gerekir. Ziyaret öncesindeki gün başlatılan poliçe ülkenize geri döndüğünüz günün ertesinde sona erdirilmelidir.

Schengen’e üye diğer ülkeler Hollanda için tanımlanan seyahat sağlık sigortası poliçesini geçerli sayacaktır. Bu nedenle kişinin Schengen ülkelerine yapacağı her seyahat için farklı bir sigorta poliçesine ihtiyacı yoktur. Sık seyahat eden biri için uzun vadeli sigorta yaptırmak maddi anlamda daha ekonomik olacaktır.

Avrupa Birliği sınırları dışında bir seyahatte bulunmanız halinde ise gideceğiniz ülke kapsamında bir poliçe hazırlatmanız gerekir. Çünkü teminatlar ve diğer şartlar değişecek dolayısıyla verilecek ücretlerde de farklılıklar doğacaktır.

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Süresi seyahatiniz bitimine değin devam etmeli ve diğer vize evraklarınızla örtüşmelidir. Eğer seyahatiniz planladığınızdan daha uzun sürer ise poliçenizin tarihlerini uzatabilirsiniz. Sitemin son durumunu güncellemek adına danışmanınızla sürecinizi değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Türkiye Devleti tarafından izin verilerek açılarak faaliyetlerini devam ettiren yetkili acenteler aracılığıyla yapılmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilen poliçelerin sorumluluğu tamamen başvuru yapan kişiye aittir. Bu sebeple vize danışmanı ile hareket ederek yetkili acentelerin sunduğu şartları değerlendirebilirsiniz. Dosyanızda zorunlu seyahat sağlık sigortasına bağlı eksik ve yanlış söz konusu olduğunda vize başvurunuz doğrudan etkilenecektir. Alanında uzman bir danışmanla birlikte evrakınızın hazırlanması bu sebeple önem teşkil etmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası veya  yurt dışı seyahat sigortası ülkelerin belirlediği standartları karşılamalı ve varsa ek teminatlarla birlikte ödemesi gerçekleştirilerek konsolosluk dosyasına eklenmelidir.

Hollanda, Avrupa Birliği kriterlerini uygulasa da olağan üstü durumlarda kendi talep prensiplerini kural olarak sunacaktır. Uluslararası seyahat kuralları hususunda bilgi sahibi, uluslararası yasaların güncel hareketliliğini takip eden, söz konusu farklılıkları dosyanıza anında yansıtacak bir danışman sizi olumsuzluklardan koruyacaktır.

Hollanda vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası düzenlenen son değişikliklere göre hazırlanmalıdır. Hollanda vatandaşlarının Türkiye ziyaretlerde seyahat sebebi ne olursa olsun seyahat sağlık sigortası zorunlulukları bulunmaktadır.

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası özelliklerini danışmanınızdan öğrenebilirsiniz. Çalıştığınız acentenin resmi onaylı ve ön görülen kriterleri karşıladığından emin olmanız açısından bir danışmanla çalışıyor olmanız tüm işlemlerinizde  sizi koruyacaktır.

Hollanda Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

Hollanda seyahat sağlık sigortası Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları için vize başvurusunda zorunlu evrak statüsündedir.

Hollanda’ya seyahat edecek bordo pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ülkeye yalnızca vize ile giriş yapabilmektedir. Hollanda vizesi için Konsolosluğa başvuruda bulunan kişi Schengen bölgesinde serbest bir şekilde seyahat edebilmektedir. Schengen seyahat sağlık sigortası Hollanda dışındaki Schengen bölgesinde de geçerli olacaktır.

Acente ya da danışmanınız tarafından düzenlenen online seyahat sağlık sigortası minimum 30.000 Euro kapsamındaki teminat karşılıkları kısaca şöyle sıralanmaktadır.

  • Hollanda seyahatinde olan yolcunun hastalanması durumunda oluşan gereklilikler ve buna ilişkin masrafların karşılanması,
  • Kişinin yaralanması sonucunda oluşan talepler ile buna bağlı giderlerin yerine getirilmesi,
  • Sigorta poliçe sahibinin sakatlanması sonucu oluşan sağlık kuruluşuna nakil hali ve masrafların karşılanması,
  • Poliçe sahibinin vefat etmesi sonucunda oluşan cenaze nakli, refakat edene ilişkin tüm masrafların ve gerekliliklerin yerine getirilmesi,
  • Seyahatin yukarıdaki sebeplerden dolayı uzaması halinde söz konusu masraflar teminat karşılayacaktır.
  • Seyahat esnasında yolcu için gerekli acil ilaç giderleri karşılanmaktadır.

Hollanda seyahat sağlık sigortası zorunlu poliçeler kapsamında yukarıdaki gereklilikleri yerine getirmektedir. Tüm bu teminatların haricinde ek paketlerle tanımlanan diğer teminat maddeleri de türüne ve içeriğine göre sizi Hollanda’da koruyacak ve işinizi kolaylaştıracak özelliklerle oluşturulmuştur. Zorunlu olmasa dahi seyahat sağlık sigortası poliçesinin adınıza tanımlanması kişisel güvenliğiniz için önemlidir, yapılmalıdır.

Hollanda Seyahat Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Hollanda seyahat sağlık sigortası Hollanda’ya seyahat etmeden önce yapılmalıdır. Hollanda Konsolosluğu’na yapacağınız vize başvuru evrakları arasında yer alan en önemli belgelerden biri seyahat sağlık sigortası poliçesidir. Bu sebeple vize başvurusu yapılmadan evvel poliçe hazırlanmalıdır. Poliçe online doldurulmalı el yazısı ile giriş yapılmamalıdır. Hollanda konsolosluğu elle yazılı poliçeleri kabul etmemektedir.

Seyahat sağlık sigortası 0 ile 75 yaş aralığında her birey için yapılabilmektedir. Konsolosluk şartları pandemi sürecinde ve standart zamanlarda da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle sigorta yapılırken vize başvurusu konusunda tecrübeli bir profesyonel ile görüşülmesi, doğru ve geçerliliği olan seyahat sağlık sigortası düzenlenmesi açısından yardımcı olacaktır.

Seyahat sağlık sigortası, diğer adıyla yurt dışı seyahat sağlık sigortası Schengen anlaşmasına dahil ülkeler için en az 30.000 Euro teminatlıdır. Hollanda seyahatinizin ilk ve son gününü de ekleyerek hazırlanacak  bu poliçenin süresi vize evraklarınız ile aynı olmalıdır.

Online seyahat sağlık sigortası AB/Schengen üye ülkelerinde geçerlidir. Sigortanızın belirlediği tarihlere uyarak Schengen ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Konsolosluğa teslim ettiğiniz evrakların güncelliği kadar birbiri ile teyit edilebilir olması da önemlidir. Tüm vize işleminizin yasal prensiplere ve kurallara hakim bir uzmanla yapılması sizi koruyacaktır.

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Hollanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları ile Hollanda vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası fiyatları genel olarak benzerlik göstermektedir. Her iki ülke için de rakamı ücreti belirleyen, seyahatin süresidir.

Zorunlu seyahat sigortası türleri genellikle ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Hollanda Konsolosluğu tarafından gerekli görülen sigorta 30.000 Euro teminatlı sigortadır. Sigortaların ücretleri, seyahat süresinin uzaması ile artmaktadır. Dolayısıyla net bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır.

Zorunlu kapsamda yaptırılan yurt dışı seyahat sigortası kaza, hastalık ve ölüm halinde teminat sunmaktadır.  Tedavi, ilaç, cenaze ya da lojistik/nakil giderleriniz bu ödediğiniz rakamla belirlenmiş teminat üzerinden giderilmektedir. Sigorta poliçelerinde ödenen rakamlar söz konusu olumsuzluklar hesaba katıldığında minimum bir harcama olarak değerlendirilmektedir.

Özellikle, sistem bazında tam gelişmemiş  ülkelerin sağlık standartlarının kabul edilebilir olmamasından kaynaklı riskler artabilmektedir.  Danışmanlarınızın önereceği teklif listelerini inceleyerek karar vermenizde fayda vardır.

Poliçelere dahil edilecek ek paketler sadece seyahatinizi ya da sizi koruma niteliğini taşımaz. Aynı zamanda sizi riskli duruma sokacak pasaport ya da bagaj kaybı gibi problemler için de teminatlar poliçenize eklenebilir. Özellikle, eğitim bazlı Hollanda ziyareti gerçekleştirecek öğrenciler ek teminatlar konusunda daha hassas davranmak zorunda kalmaktadır. Rutin yaşam koşullarında Hollanda ya da Türkiye sınırlarında karşılarına çıkabilecek olumsuzluklara karşı kendilerini garantide hissetmek isteyen öğrenciler için de farklı paketler oluşturulabilir.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası Hollanda ya da Türkiye’nin  genel özelliklerini karşılar özellikte hazırlanabilir.

Schengen seyahat sağlık sigortası için tam bir fiyat vermek mümkün değildir. Kişinin neden Hollanda’ya seyahat gerçekleştirdiği, ziyaret süresi ve ek özelliklere kadar birçok değişken seyahat sigortası rakamlarını etkileyecektir. Hollanda seyahat sağlık sigortası fiyatları seyahat programı, ziyaret süresi ve şahsi seçimleriniz sonrası netleşecektir.

Duyurular

İstanbul Hollanda Konsolosluğu'nda Kukla Festivali

Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok kuklayı ve kukla tiyatrosunu İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İs...
2023-08-07 09:24:35

Consultation for Holland

Consultation for Holland, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Holland; Türkiye’ de bulunan Hollanda Konsoloslukları, Büyükelçiliğ...
2023-08-07 09:19:09

Hollanda Konsolosluk bölümü çalışma saatleri hakkında

Hollanda Konsolosluk bölümü haftaiçi hergün 08.30 - 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:59

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri haftaiçi hergün 09.00 / 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:45
Tüm Duyurular
Seyahat Sağlık Sigortası