Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu

Hollanda Fahri Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi Nedir?

İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Denizli illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu 3. ülke vatandaşları, Hollanda konsolosluk işlemlerini Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

İzmir Hollanda Konsolosluğu Adresi Nedir?

Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apartmanı, 11 / 5, 035210 Pasaport / İZMİR  

Hollanda Dış Temsilcilikleri 2023 Resmi Tatil Günleri 

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda Devleti'nin 2023 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023 yılı resmi tatillerinde de kapalıdır. Hollanda vizesi için başvuruda bulunmak veya Hollanda konsolosluk işlemleri için müracaat etmek isteyen kişiler bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler.

1 Ocak Yeni Yıl
9 Nisan Paskalya
21-23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
18 Mayıs Dini Bayram- Yükseliş Günü
29 Mayıs Dini Bayram-Whit Pazartesi
29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı*
30 Ağustos Zafer Bayramı*
25 Aralık Noel
26 Aralık Noel

Hollanda Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda Schengen vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup 4 sayfalık, konsolosluğun bilgi edinmesini sağlayan resmi bir belgedir. Hollanda vize başvuru formu, Hollanda vize işlemlerinin en önemli kısmını oluştururken, başvuru formunda verilecek olan bilgiler eksiksiz ve gerçeğe uygun olmalıdır. Hollanda vize başvuru formu doldurulurken, Hollanda vize evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemeli ve uyumlu olmalı Hollanda vize başvuru formu olmadan başvurularda bulunulmamalıdır.

Hollanda Vize Başvuru Formu için tıklayınız
Hollanda Konsolosluğu Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hollanda Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.  
Hollanda Konsolosluğu'na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir. Hollanda Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Hollanda Konsolosluğu'na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Hollanda Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Hollanda Konsolosluğu'na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 

Hollanda Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Hollanda Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Hollanda Konsolosluğu Vize Ücreti Nedir?

Hollanda vize başvurusunu gerçekleştirecek kişinin yaş grubu, vize giriş sayısı ve vize işlem şekline (normal-ekspres) göre Hollanda Konsolosluğu vize ücretini belirlemektedir.

Hollanda  İzmir Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Türkiye'de ikamet eden Hollanda vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yapmaya yetkilidir. Fahri Konsolosluk, vize işlemleri yapmamaktadır. Devamı..... 

Duyurular

İstanbul Hollanda Konsolosluğu'nda Kukla Festivali

Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok kuklayı ve kukla tiyatrosunu İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İs...
2023-08-07 09:24:35

Consultation for Holland

Consultation for Holland, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Holland; Türkiye’ de bulunan Hollanda Konsoloslukları, Büyükelçiliğ...
2023-08-07 09:19:09

Hollanda Konsolosluk bölümü çalışma saatleri hakkında

Hollanda Konsolosluk bölümü haftaiçi hergün 08.30 - 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:59

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri haftaiçi hergün 09.00 / 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:45
Tüm Duyurular
İzmir Fahri Konsolosluğu