Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda seyahati gündemi bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkeye olan yolculukları öncesi Hollanda vizesi almaları gerekmektedir. Hollanda vizesi başvurularını şahsi ve Hollanda vize işlemleri için çalışmalar yürütmekte olan firmalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Hollanda vizesi, bir Schengen vizesidir. Hollanda Schengen vizesi maksimum 90 gün olarak verilirken 90 günden daha uzun bir süre alınacak olan Hollanda vizesi başvuruları ise direk olarak Hollanda Konsolosluğu İstanbul ve Hollanda Büyükelçiliği Ankara’ya yapılmalıdır. Daha önce Schengen vizesi olmayan başvuru sahiplerini Hollanda Konsolosluğu görmek isterken bu durum Hollanda vizesi için bir mülakat olacaktır.

Hollanda vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış yeni bir görünüme sahip pasaportların tercih edilmesi gerekirken, pasaportunuzun en az 2 boş sayfası ve seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır.

Hollanda vize işlemleri için randevu alınması zorunludur, Hollanda Honsolosluğu ve Hollanda vize işlemleri için başvuru noktaları randevusuz başvurularınızı kabul etmeyecektir.

Hollanda aile ziyareti vizesi için Hollanda vize işlemlerinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise o ülkede ziyaret edeceği kişi ile olan akrabalık ilişkisini noter onaylı bir şekilde belirtmelidir. Hollanda vizesi için başvuru yapacak olan kişi 18 yaşından küçük olması halinde anne ve Baba’dan alınmış noter onaylı muvafakatname gerekecektir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda vizesi için gerekli evraklar, seçecek olduğunuz Hollanda vizesi türüne göre değişmektedir. Şöyle ki, Hollanda seyahatinizin içeriği konferans, fuar ve ticari bir gerekçeden oluşması halinde ticari Hollanda vizesi evrakları. Davetiyesiz, turistik ve Hollanda turu gibi bir içerikten oluşması halinde Hollanda turist vizesi evrakları. Aile, arkadaş ve özel bir ziyarette bulunulacak olması halinde ise Hollanda aile ziyareti veyahut Hollanda özel ziyaretçi vizesi evrakları tercih edilmelidir. Bu web sitesinin Hollanda turistik vize, Hollanda ticari vize ve Hollanda aile ziyareti bölümlerini kullanarak ilgi alanınıza giren evraklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda Schengen vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup 4 sayfalık, konsolosluğun bilgi edinmesini sağlayan resmi bir belgedir. Hollanda vize başvuru formu, Hollanda vize işlemlerinin en önemli kısmını oluştururken, başvuru formunda verilecek olan bilgiler eksiksiz ve gerçeğe uygun olmalıdır. Hollanda vize başvuru formu doldurulurken, Hollanda vize evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemeli ve uyumlu olmalı Hollanda vize başvuru formu olmadan başvurularda bulunulmamalıdır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi, Hollanda Büyükelçiliği Ankara, Hollanda Konsolosluğu İstanbul ve Hollanda vize işlemleri için hizmet vermekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla alınabilecektir. Hollanda vizesi alabilmek için Hollanda vize uyum koşularının eksiksiz olarak yerine getirilmesi ise zorunludur.

Hollanda Vizesi Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Hollanda Konsolosluğu, Hollanda vizesi için fotoğraf ölçüsünü 35x45 mm ölçülerinde istemektedir. 35x45 mm ebatlarında biometrik fotoğraflarınız Hollanda vize işlemleri için kullanabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kalktı mı?

Hollanda vizesi kalkmamıştır. Hollanda vizesinin kalkması, Türkiye gündemini yakından ilgilendiren bir konu olurken iki ülke arası böyle anlaşma söz konusu değildir. Hollanda seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye yolculukları öncesi Hollanda vize prosedürlerini eksiksiz olarak yerine getirmelidir.

Duyurular

İstanbul Hollanda Konsolosluğu'nda Kukla Festivali

Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok kuklayı ve kukla tiyatrosunu İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İs...
2023-08-07 09:24:35

Consultation for Holland

Consultation for Holland, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Holland; Türkiye’ de bulunan Hollanda Konsoloslukları, Büyükelçiliğ...
2023-08-07 09:19:09

Hollanda Konsolosluk bölümü çalışma saatleri hakkında

Hollanda Konsolosluk bölümü haftaiçi hergün 08.30 - 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:59

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri haftaiçi hergün 09.00 / 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:45
Tüm Duyurular
Hollanda Vizesi